O základně
Popis
Poloha základny
Turistická základna Vřesovice se nachází na středovýchodní Moravě asi 1 km severně od obce Vřesovice (okres Hodonín) poblíž silnice Vřesovice - Koryčany a necelých 15 km od města Kyjov.
Okolní krajina patří do pozoruhodné oblasti Chřibů s několika památkami Cimburk, Klimentek, Kazatelna, Koryčanská kaple. Samotný tábor se rozkládá v údolí Klimentského potoka na okraji menší chatové oblasti, necelých 100 metrů od Klimentského rybníku.
Budovy
Základna se skládá z hlavní budovy (která se dělí na kuchyni a jídelnu), 7 zateplených chatek po 4 až 8 lůžkách, sociálního zařízení a z technických budov (sklep, dřevník, loďák). Celková ubytovací kapacita je 36 osob (mimo sezónu) a 100 (v sezóně se stany).


Jak se dostat na základnu
Máte rádi svoje auto
Této variantě říkáme pracovně "přes Kyjov". Z Kyjova se dáte směrem na Osvětimany, přes Žádovice, Ježov, Skalku, Labuty přijedete do Vřesovic. Přejedete celé Vřesovice, prudkou levotočivou zatáčkou do kopce a nahoře na křižovatce mírně doleva na Vřesovice-Paseky (doprava kolem hřbitova byste dojeli až do Osvětiman). Pojedete přes Vřesovice-Paseky, do prudkého krátkého kopce, a když z něj bude sjíždět, uvidíte už vpravo v údolí rybník a následně odbočku doprava k chatě "Radost". Tábor leží nalevo od rybníku z pohledu od silnice.

Máte rádi divokou jízdu
Této variantě říkáme pracovně "přes Koryčany". V Koryčanech se dáte po pěkné, nové asfaltce za kostelem směrem do lesa. Je to cesta spojující Koryčany s Vřesovicemi. Jakmile skončí domečky, skončí i ta pěkná, nová asfaltka a vy pochopíte, že ta divoká jízda byla myšlena vážně. Začíná cesta plná děr, výmolů a serpentin, ale zase jedete krásným lesem. Tato varianta je také kratší než "kyjovská". Lesem pojedete asi 8 Km, minete velké parkoviště "U Kříže" a odbočku k hoře sv. Klimenta. Nakonec dorazíte k odbočce doleva k chatě "Radost". Tábor je napravo od odbočky z pohledu od silnice.

Máte rádi autobus
Nejlepší spojení je dostat se do Kyjova a odtud linkou Kyjov - Osvětimany a vystoupit na zastávce Vřesovice-Paseky. Projdete přes Vřesovice-Paseky a vyšplháte se do prudkého krátkého kopce. Když z něj bude scházet, uvidíte už vpravo v údolí rybník a následně odbočku doprava k chatě "Radost". Tábor leží nalevo od rybníku z pohledu od silnice. Je to asi 2 km, tedy 20 minut chůze. Spoje si můžete zjistit na www.idos.cz po zadání Kyjov - Vřesovice (okres Hodonín).Poslední aktualizace: 7.10.2013 | Administrator stránek: Roman Stejskal [chocotux@gmail.com]